Site Overlay

Kłopoty z chorobą lokomocyjną mają zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Polega ona tym, że źle znoszą one podróż samochodem czy autobusem. Obecnie w sprzedaży jest dostępnych kilka tabletek przeznaczonych dla dzieci i dorosłych, które pomagają w zapobieganiu objawom tej choroby.

Zazwyczaj taką tabletkę trzeba zażyć na pół godziny przed rozpoczęciem podróży, żeby mogła zacząć działać. Można przypomnieć, że teraz większość tych tabletek jest dostępnych jedynie w aptekach, ponieważ bywały nadużywane przez młodzież i działały narkotycznie. Są więc obecnie sprzedawane w mniejszej ilości, pod nadzorem farmaceuty.

Osobom z chorobą lokomocyjną zaleca się także unikanie jedzenia zbyt dużych posiłków przed jazdą, dzieci dodatkowo nie powinny w czasie jazdy jeść na przykład chrupek. Dobrze jest zabierać ze sobą miętową gumę do żucia, ponieważ mięta, jak wiadomo, dobrze wpływa na pracę żołądka. W samochodzie warto zadbać o dobrą klimatyzację i po prostu ostrożną jazdę, bez wchodzenia z dużą prędkością w ostre zakręty.

Jeżeli wybieramy się w podróż autobusem dobrze jest usiąść w takim miejscu, żeby uniknąć jazdy na kole i nie jechać tyłem, bowiem w niektórych autobusach istnieje taka możliwość, a nie każdy dobrze znosi taką podróż. Niektórzy starają się usiąść z przodu autobusu, ponieważ wydaje się, że z przodu jest nieco chłodniej i nie czuć tak zapachu jedzenia, które zabierają ze sobą inni podróżni. Widać więc, że choroba lokomocyjna nie musi od razu wpływać na zmianę naszego trybu życia i można skutecznie jej przeciwdziałać.