Site Overlay

W samochodzie powinno się mieć oponę zapasową, którą można założyć w razie przebicia tej, która jest aktualnie używana, chociaż obecnie zdarzają się sytuacje, że żadnej rzeczy w samochodzie nie można wymienić bez wizyty w serwisie.

Przyda się także pojemnik z różnymi narzędziami, takimi jak na przykład śrubokręty, które mogą się przydać w razie drobnej awarii. Powinno się mieć także w bagażniku trójkąt, który można postawić na drodze w razie awarii samochodu, żeby inne samochody mogły nas z daleka zobaczyć i ominąć. Warto pamiętać o zabraniu numeru telefonu do ubezpieczyciela, który w razie wypadku będzie mógł wysłać lawetę po na nasz samochód, od razu wycenić szkody i przekazać nam samochód zastępczy, a także, w razie potrzeby, przewieźć do jakiegoś hotelu, w którym będziemy mogli spędzić noc.

Wciąż warto zabierać ze sobą także bańkę z paliwem zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w jakąś dalszą podróż i wiemy, że na trasie nie będzie zbyt wielu stacji benzynowych. Bańka na paliwo może się przydać także w sytuacji, kiedy źle ocenimy ilość posiadanego przez nas paliwa i trzeba będzie samemu dostać się do stacji benzynowej. Trzeba posiadać także apteczkę z rzeczami potrzebnymi w razie jakiegoś urazu i potrzebnymi nam lekami, a także alkomat.

Warto, wyjeżdżając z domu, po kilku godzinach snu, poprzedzonych jakąś imprezą alkoholową samemu sprawdzić, czy poziom alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu nie przekracza dopuszczalnej normy. Wszystko to pomoże nam odbyć zaplanowaną podróż bez zbędnych komplikacji.